header image
Start arrow Historia arrow Historia przedsiębiorstwa ABECO
Historia przedsiębiorstwa ABECO
Spis stron
Historia przedsiębiorstwa ABECO
Strona 2
Strona 3
Strona 4

Image W okresie od marca do czerwca 1997 roku  wybudowało na zlecenie ITI Poland studio telewizyjne TVN w Warszawie przy ul. Augustówki. Stan surowy budynku składa się z ciężkiej konstrukcji stalowej, różnorodnych żelbetowych elementów monolitycznych i fragmentów wykonanych systemem tradycyjnym. Jednym z najtrudniejszych technologicznie elementów są żelbetowe posadzki w studiach, pokryte epoksydową nawierzchnią, wykonane z dokładnością kilkakrotnie przewyższającą wymagania określone obowiązującymi normatywami. Poważnym zagadnieniem było wykonanie izolacji akustycznych o bardzo wysokiej skuteczności.

W styczniu 1997 roku Abeco rozpoczęło budowę Muszli Koncertowej w Parku Praskim w Warszawie na zlecenie Urzędu Dzielnicy Praga Północ, Gminy Warszawa Centrum. Obiekt posiada unikalną żelbetową konstrukcję cienko powłokową – przy rozpiętości ca 20 m grubość powłoki wynosi 6 cm . Obiekt przekazano do użytku w październiku 1997 roku.

Image W II połowie 1997 roku rozpoczęliśmy budowę dwóch budynków rezydencyjnych w Konstancinie Jeziornie. Jeden, o powierzchni 1400 m2, w stanie surowym zamkniętym wraz z częścią robót wykończeniowych zakończyliśmy w październiku 1998 roku.  Drugi, o powierzchni 700 m2 realizowany kompleksowo został zakończony w maju 1999 roku. Obiekt ten o mieszanej konstrukcji – żelbetowej, murowanej, stalowej i drewnianej posiada 5 kondygnacji i jest wyposażony m.in. w dźwig osobowy, towarowy, nowoczesny basen pływacki, saunę i różnorodne instalacje. Większość pomieszczeń jest wykończona w bardzo wysokim standardzie.

W okresie od listopada 1998 do czerwca 2000 roku wykonywaliśmy różnorodne roboty konstrukcyjne i wnętrzarskie w budynku przy ul.Okrzei 1 w Warszawie, na zlecenie firmy INTERIM. Wykonaliśmy m.in. :

·        stalowe schody zabiegowe z „duszą”

·        parkiety z drewna iroko

·        obudowę i meble barku, meble w hallu recepcyjnym z drewna iroko

·        meble gabinetowe ze stali i drewna amazaqua

Od 8 marca do 29 kwietnia 1999 roku wykonaliśmy na zlecenie indywidualnego inwestora stan surowy jednorodzinnego budynku przy ul. Kobiałki 44 w Warszawie o powierzchni 240 m2.

W II połowie 1998 roku na prośbę kierownictwa ITI nasza firma wykonywała usługi doradcze w procesie przygotowania realizacji bardzo dużego obiektu, w zakresie interpretacji wyników badań geotechnicznych, wyboru sposobu fundamentowania, technologii i organizacji budowy. Obiekt będzie posadowiony w skomplikowanych warunkach gruntowo-wodnych, około 6 m poniżej zwierciadła wody gruntowej, w gruntach sypkich bez możliwości wykonania depresji, a dodatkowo w większej części w ostrej granicy działki, bez możliwości dostępu do przylegającego terenu.Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 03 sierpnia 2006 )
W skrócie

Chcesz szybko i sprawnie zbudować dom? Nie wiesz od czego zacząć? Skontaktuj się z nami.